استان ساسکاچوان با مساحت ۶۵۱٫۹۰۰ کیلومترمربع در غرب کانادا واقع شده است. مناظر طبیعی ساسکاچوان بسیار متنوع و زیبا می باشد. پرینس آلبرت، رجینا، پرینس آلبرت، موس جا و ساسکاتون از مهمترین شهرهای ساسکاچوان به شمار می آیند. پایتخت ساسکاچون، رجینا نام دارد و بزرگترین شهر آن، ساسکاتون است. جمعیتی بیش از ۱٫۰۷۹٫۹۵۸ نفر در این استان زندگی می کنند و بیشترین تراکم جمعیت در قسمت جنوبی این استان وجود دارد.

اقتصاد ساسکاچوان از منابع کشاورزی، معدن و انرژی تامین می گردد. امروزه در واقع اقتصاد روبه‌رشدِ مدرنِ این استان عامل جذب مهاجران بسیاری به ساسکاچوان بوده است.

دانشگاه معروف ساسکاچوان که همواره در بین ۱۵ دانشگاه برتر کانادا قرار دارد، در شهر ساسکاتون واقع شده و در تمامی مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا دانشجو می پذیرد.

آشنایى با ساسکاچوان

جمعیت ایرانیان ساسکاچوان

در سال‌های اخیر جمعیت ایرانیان ساسکاچوان به خاطر سیاست‌های مهاجرپذیری این استان افزایش چشم گیری داشته‌ است. در سال ۲۰۱۷ جمعیت ایرانیان ساسکاچوان نزدیک به ۲۵۰۰ نفر (دانشجو و مقیم) رسید. برنامه استانی ساسکاچوان شامل ۲ برنامه اکسپرس اینتری و OID می باشد که محبوبیت زیادی در بین متقاضیان ایرانی به خصوص دانشجویان دارد. با آغاز این برنامه از ژانویه ۲۰۱۵ تا به الان، متقاضیان زیادی از طریق این برنامه به کانادا مهاجرت کرده اند.

نرخ پایین شهریه تحصیلی و هزینه کم زندگی، دانشجویان زیادی را از سراسر جهان برای تحصیل به سوی دانشگاه این استان روانه کرده است. اگر شما نیز خواهان مهاجرت به ساسکاچوان هستید، پیشنهاد می شود که برای برای فریت بار لوازم دانشجویی و شخصی خود از شرکت های حمل و نقل هوایی کمک بگیرید.

 

جغرافیای شهر ساسکاچوان

از نظر جغرافیایی استان ساسکاچوان در قسمت سرسبز کانادا و به شکل مستطیل مانندی از شمال تا جنوب کشیده شده است. این استان از سمت شرق با استان منیبا ، از غرب با آلبرتا و از جنوب با مونتانا هم مرز می باشد.

ساسکاچوان از نظر طبیعت نیز به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم شده است. بخش شمالی ساسکاچوان از جنگل پوشیده شده است. البته در قسمت شمال غربی آن دریاچه شنی به نام Lake Athabasca Sand Dunes واقع شده که بزرگترین تپه های شنی جهان را دارد. همچنین در بخش جنوبی این استان نیز، تپه های شنی با مساحت km2 300 وجود دارد.

 

آب و هوای ساسکاچوان کانادا

آب و هوای ساسکاچوان کانادا جزو مناطق چهار فصل به شمار می آید. تابستانهای ساسکاچوان، کوتاه و زمستان های آن بلند است. از اواسط ماه مارچ و با شروع فصل بهار، هوا کم کم گرمتر می شود و دمای هوا در شب به -۱۳ درجه سانتی گراد و در روز به +۱۵ درجه سانتی گراد می رسد. این استان، تابستان های گرمی دارد، به گونه ای که با میانگین ۲۰۰۰ – ۲۵۰۰ ساعت تابش آفتاب در سال، پرآفتاب‌ترین استان در کانادا محسوب می شود. از اواسط سپتامبر، فصل پاییز در ساسکاچوان آغاز می شود. پاییز در این استان اغلب آفتابی و با وزش باد خنک همراه است. با شروع زمستان در اواسط نووامبر، سراسر این ایالت از برف سفیدپوش می شود و ماکزیمم دمای آن تا ۱۷- می رسد.

لطفا نظر بدهید
[تعداد: 1   میانگین:  5/5]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *